starosta
JUDr. Radovan Jurika

 

 

Cintorín Marianka
 Cintorin
SOLAMEN - kontakt
Pre riešenie ťažkých chvíľ.

Aktuálne v Marianke 

 


Oznam - odvoz komunálneho odpadu z Družstevnej ulice a ulice Pod mlynom
Obec Marianka oznamuje obyvateľom Družstevnej ulice a Pod Mlynom, že z dôvodu asfaltovania vozovky je potrebné, aby si obyvatelia týchto ulíc prisunuli svoje odpadové nádoby dnes 23.4.2015 vo večerných hodinách na prístupné miesta t.j. na križovatku s Karpatskou ulicou, alebo na križovatku so Štúrovou ulicou, nakoľko v piatok 24. apríla 2015 nebude možný prejazd smetiarskeho vozidla týmito ulicami. Za pochopenie a ústretovosť Vám ďakujeme.


Oznam - asfaltovanie Družstevnej ulice
Obec Marianka oznamuje občanom, že vo štvrtok, 23.04.2015 sa začínajú práce na asfaltovaní Družstevnej ulice. Družstevná ulica bude v tomto čase neprejazdná pre motorové vozidlá. Poprosíme obyvateľov, aby si svoje motorové vozidlá preparkovali tak, aby neboli prekážkou na komunikácii.
Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť. 


Spisovatelka   Stretnutie so spisovateľkou Táňou Kelleovou-Vasilkovou 
Konalo sa v utorok 14. apríla 2015 v novej knižnici obce. Pani Táňa svojim neopísateľným šarmom, bezprostrednosťou a spontánnym vyjadrovaním ku všetkým otázkam, ktoré jej účastníčky kládli, zastavila čas. Dve hodiny v jej prítomnosti utiekli ako voda. Človek by od držiteľky 28 platinových ocenení za svoje diela očakával hviezdne maniere, ona je však obyčajnou ženou, ktorá rada píše. Porozprávala nám o svojich ťažkých začiatkoch, keď jej prvé dielo odmietlo 15 slovenských vydavateľstiev. Ako silnú ženu, manželku a matku troch detí toto odmietnutie neodradilo. Bojovala a podarilo sa. Účastníci tejto besedy odchádzali nabití novou energiouaj s niekoľkými novými receptami z kuchyne pani Táni. Záznam vo fotogalérii - kliknite na foto vľavo. Foto Ľuba Papayová.

Dochodci   Jarné posedenie so seniormi 
Kultúrno - sociálna komisia a obec Marianka usporiadali 19. apríla 2015 v novom Spoločenskom dome Posedenie so seniormi. Organizátori pre nich pripravili malé pohostenie a kultúrny program. Zdá sa, že Marianka je obec dlho žijúcich občanov, veď medzi nami žijúdeviati spoluobnčania, ktorí sadožili 90 rokov. Gratulujeme! Záznam vo fotogalérii - kliknite na plagát vľavoFoto: Ivan Paška

Nové návrhy VZN, dodatkov k VZN a správa audítora za rok 2014:


BoryMall   Škola - mesto povolaní a jarné cvičenie v prírode 
Výpadok prúdu (14.4.) v našej škole priniesol našim žiakom "pracovné ponuky" v BORY MALL. Žiaci sa zmenili na poštárov, mechanikov, moderátorov či predavačov. Mali možnosť si vyskúšať prácu rôznych povolaní. Bola to veľká zábava. V stredu 15.4.2015 sme otestovali nie len svoje nohy turistickou chôdzou na strelnicu v Záhorskej Bystrici, ale aj zručnosť pri chystaní palíc na opekanie a dreva na oheň. Deti si zahrali rôzne hry a niektorí "videli" v lese aj diviaka.
Záznam vo fotogalérii si pozriete klikom na foto vľavo.
Plavecky   Plavecký výcvik ZŠ a MŠ 
V dňoch 8. - 10.4.2015 sa deti zo ZŠ a MŠ zúčastnili plaveckého výcviku v Malackách. Pod vedením skúsených trénerov sa oboznámili s vodným prostredím, skúšali rôzne spôsoby dýchania a lovili z dna bazéna predmety. Malí predškoláci a prváci sa naučili splývavú polohu a starší žiaci si zdokonalili plavecký spôsob kraul a znak. Na záver boli všetky deti odmené "Mokrým vysvedčením" a sladkou odmenou.
Záznam vo fotogalérii si pozriete klikom na foto vľavo.
Pytagoriada   Škola - Pytagoriáda 
Opäť sme zabodovali a tešíme sa z úspechu! JAKUB SAMUEL HLAVATÝ (4.ročník) sa stal úspešným riešiteľom v Pytagoriáde v okrese Malacky. BLAHOŽELÁME!!!
Záznam vo fotogalérii si pozriete klikom na foto vľavo.

Spisovatelka   Pozvánka na country večer
Vážení občania! Oddelenie kultúry pri Obecnom úrade Marianka organizuje Country večer, ktorý sa uskutoční v sobotu 18. apríla 2015 so začiatkom o 18.00 hodine. Nakoľko nám sľubujú škaredé počasie, akcia sa bude konať v reštaurácii Zelený strom na Námestí 4. apríla v Marianke.
Všetkých Vás srdečne pozývame!

HK   Beh Devín - Bratislava, náš tím z Marianky zabodoval 
V nedeľu 12.4. sa 15 členný tím bežcov z našej obce zúčastnil Národného behu Devín Bratislava. Spomedzi 153 tímov obsadil 39. miesto. Výsledky si viete pozrieť na linke tu
Srdečne ďakujeme za super reprezentáciu obce a veríme, že budúci rok pribudnú do tímu ďalšie tváre. Kto záujem nech sa prihlási Ľubošovi na info@runforfun.skteraz!"
Zopár fotografii si pozriete klikom na obrázok vľavo.

permonik   Jarné prebúdzanie permoníka
Za účasti laickej i odbornej verejnosti otvorili členovia spolku Permon v sobotu 11. apríla v Marianskom údolí "Turistickú sezónu 2015" a miniexpozíciu bridlice. Na otvorení sa zúčastnil aj kaplán Farnosti Narodenia Panny Márie v Marianke Marek Vadrna. Súčasťou programu bolo aj uvedenie do života dvoch publikácií "Sprievodca sandbersko-pajštúnskym geoparkom" a "Svet ukrytý v podzemí". Publikácie predstavili ich autori RNDr. Ján Madarás, Peter Ondrus a manželia Bednárovci. Po oficiálnej časti stretnutia využili mnohí záujemcov možnosť prehliadky zaujímavej miniexpozície bridlice, ktorá je najmenšou baníckou expozíciou na Slovensku. Fotografie : PhDr. Ivan Paška