starosta
JUDr. Radovan Jurika

 

 

Cintorín Marianka
 Cintorin
SOLAMEN - kontakt
Pre riešenie ťažkých chvíľ.

Aktuálne v Marianke 

 


modelar  

Modelársky klub detí - prihláste sa včas
Podrobnosti - kliknite na model lietadla vľavo


zahorienka  

Výstava tekvičiek v stredu 7.10.2015, asi poobede.
Podrobnosti - kliknite na plagát vľavo.


zahorienka  

Posedienie so Záhorienkou - dychovou hudbou, sobota 10.10.2015 o 15:00 hod.
V rámci mesiaca úcty k staršímPodrobnosti - kliknite na plagát vľavo.


    Prvý ročník futbalového turnaja ulíc a rodín Family Cup
sobotu 3. októbra sa na futbalovom štadióne OŠK Marianka konal 1. ročník futbalového turnaja Family Cup. Športová sobota sa začala predpoludňajšou jesennou brigádou na úprave ihriskapopoludní pokračovala futbalovým turnajom. Pravidlá neohraničovali vek športovcomtak hrali vedľa seba mladí starší v troch družstvách a to : OŠK Marianka MIX, Marianka dorastLipová ulica MIX. Najlepšie zahrali mladí futbalisti z družstva Marianka dorast za čo získali turnajový pohár. Bez ocenenia však nezostali ani družstvá, ktoré skončili na druhom a treťom mieste. A prémiovou cenou  bol za zrekultivovanie trávnatých plôch za ihriskom ocenený aj obyvateľ Borinskej ulice Andrej Náter. Fotografie : Ivan Paška

    Na kolesách proti rakovine
Obec Marianka v spolupráci so ZŠ a MŠ v Marianke a Slovensským paralympijským zväzom pripravila akciu s názvom: "Na kolesách proti rakovine", ktorá sa konala 29.09.2015. Malí škôlkári a školáci si priniesli bicykle, kolobežky, kolieskové korčule a spolu s pani učiteľkami sa vybrali na okružnú jazdu v okolí školy na počesť prevencie a boja s týmto zákerným ochorením. Spomínanej akcie sa zúčastnili aj mamičky a oteckovia s malými deťmi v kočíkoch. Dobrovoľná zbierka pôjde na onkológiu. Malí aj veľkí podporili túto akciu s elánom a nadšením. Ďakujeme pani Blanke Veselej.

    Chorus Augustini a púť do Santiaga de Compostela 2015
Tentokrát Čilijakovci, DinušovciHarmanovci, Jeckelovci a Porgesovci.
Zopár záberov - kliknite na labku vľavo.

futbal  

Family cup - futbal - už túto sobotu
Podrobnosti - kliknite na plagát vľavo.


Separovaný zber
V zmysle zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch je zakázané vyvážať separovaný odpad mimo obec. Preto upozorňujeme obyvateľov, aby využívali systém separovaného zberu v obci (www.marianka.sk, v časti službykomunálny odpad), nakoľko využívanie zberných nádob a systému zberu v Záhorskej Bystrici, ktorý je financovaný obyvateľmi Záhorskej Bystrice je neoprávnené a môže byť sankciované. Upozorňujeme, že povinnosťou obyvateľov je zapojiť sa do zavedeného systém zberu v obci Marianka.


kontajnery  

Jesenné upratovanie - kontajnery - 17.10.2015
Mapku rozmiestnenia kontajnerov nájdete klikom na obrázok vľavo