starosta
JUDr. Radovan Jurika

 

 

Cintorín Marianka
 Cintorin
SOLAMEN - kontakt
Pre riešenie ťažkých chvíľ.

Aktuálne v Marianke 

 


cistenie potoka   Čistenie marianskeho potoka
Nakoniec pekná akcia... aj ked nás bolo málo. Vyčistili sme cca 2km. Som spokojný - hovorí Roman Neumahr. Ešte to vyzerá hrozne od kameňolomu dole, nabudúce
Zopár záberov vo fotogalérii - kliknite na foto vľavo.

futbal   Futbal Marianka - Vysoká pri Morave
Jarnú časť súťaže začali futbalisti OŠK Marianka veľmi dobre. V sobotu 28. marca 2015 hostili futbalistov OFK Vysoká pri Morave, ktorí predviedli dobrý futbal, avšak naši boli lepší. Najmä v prvom polčase, keď predviedli rýchly, veľmi pekný kombinačný futbal a vytvorili si veľký počet gólových šancí. Z nich sa najaktívnejšiemu hráčovi Dávidovi Volekovi, kapitánovi mužstva podarilo skórovaťštyrikrát. Na celkovom výsledku však majú zásluhu všetci hráči, za čo im patrí uznanie i poďakovanie. OŠK Marianka - OFK Vysoká pri Morave 5:3Záznam vo fotogalérii - kliknite na fotografiu vľavo. Foto: Ivan Paška

Vývoz komunálneho odpadu vo veľkonočnom týždni
Tekos Malacky oznamuje občanom, že vývoz komunálneho odpadu z domácností sa vo veľkonočnom týždni uskutoční vo štvrtok, 2. apríla 2015.


Zvukové záznamy z obecného zastupiteľstva.
Zvukové záznamy z obecného zastupiteľstva nájdete na stránke zastupiteľstvauznesenia, na linke tu.


cisty potok   Spoločne za čistý mariansky potok - pozvánka
Pozývame Vás na prvú brigádu čistenia marianskeho potoka, v sobotu 28.3.2015 o 8:30 hod pri Svätej studni. Čistenie bude zamerané aj na protipovodňové opatrenia.
Ďakujeme, viac informácii - kliknite na plagát vľavo.

futbal   Škola - Malý ilustrátor
Tento rok sme vrámci MARCA MESIACA KNIHY usporiadali 1. ročník súťaže MALÝ SPISOVATEĽ. Zúčastnili sa ho žiaci 2. až 4. ročníka s krátkymi príbehmi, poviedkami a rozprávkami. Posúdiť najlepšie prácu dostal za úlohu Matej Gaba bývali žiak našej školy a teraz už aj učiteľ. A takéto bolo jeho hodnotenie: 1. miesto - ADAM HORNÍK - 4.ročník 2.miesto - LUISA WEISS - 3.ročník a 3. miesto - LUKÁŠ KAPÁNEK - 4. ročník. Víťazi okrem vecnej ceny dostali ešte jednu. V pondelok zavítal do našej školy ilustrátor TOMÁŠ KLEPOCH. Porozprával nám o svojej práci, oceneniach, ukázal nám svoje ilustrácie. Na záver nám v priamom prenose zilustroval víťazné príbehy. A tak naši "malí majstri pera" dostali aj krásnu ilustráciu. Originál prenecháme víťazom a kópie, ktoré nám upravil pán Neumahr, nám budú zdobiť školu, ďakujeme. Záznam vo fotogalérii - kliknite na fotografiu vľavo.

futbal   Škola - Hviezdoslavov Kubín
V piatok 13.03.2015 sa v Stupave konalo obvodné kolo "Hviezdoslavov Kubín". Našu školu reprezentovali víťazi školského kola Laura Dzurilová - 3.ročník s poéziou a Matej Ďurica - 3.ročník s prózou. Vo veľkej konkurencii napokom uspel Matej Ďurica, ktorý obsadil krásne druhé miesto. GRATULUJEME!!!
Záznam vo fotogalérii - kliknite na fotografiu vľavo.

futbal   Medzinárodný futbalový turnaj v Marianke
Pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy Sovietskou armádou sa 22. marca 2015 na futbalovom štadióne OŠK v Marianke konal medzinárodný futbalový turnaj. Zúčastnili sa na ňom štyri družstvá , futbalisti zastupujúci Ruskú federáciu, dve mužstvástarých pánov „ - Old Boys z Plaveckého Mikuláša a Marianky a prvé mužstvo Marianky. Najlepšie zahrali futbalisti Plaveckého Mikuláša, ktorý získali najviac bodov a tým aj víťazný pohár. Na druhom mieste skončili Old boys z Marianky pred futbalistami Ruskej federácie.
Záznam vo fotogalérii - kliknite na fotografiu vľavo. Foto -Ivan Paška

Dočasná uzávierka ulíc
Obec Marianka oznamuje občanom, že v pondelok 23. marca 2015 boli zahájené práce na Borinskej ulici – betonáž vozovky. Prístup bude zabezpečený cez Športovú ulicu.
Zároveň oznamujeme obyvateľom, že v pondelok 23. marca 2015 boli zahájené práce na budovaní plynovodu na Potočnej ulici (od Budovateľskej ulice po Podhájsku ulicu) a Družstevnej ulici (od potoka smerom na Štúrovu ulicu). Z tohto dôvodu Vám oznamujeme, že počas pracovnej doby budú uvedené ulice neprejazdné pre motorové vozidlá.
Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť.