starosta
Ing. Marcel PorgesCSc.
zastupujúci starostu

 

 

Cintorín Marianka
 Cintorin
SOLAMEN - kontakt
Pre riešenie ťažkých chvíľ.

Aktuálne v Marianke 

 


Oznam - uzávierka ulíc Jelšová a Lipová
V pondelok, 23.11.2015 od 8:30 hod. budú vykonávané búracie práce v rámci budovania odvodňovacích žľabov na uliciach Jelšová a Lipová pri vyústení na Karpatskú ulicu. Z tohto dôvodu budú vjazdy do týchto ulíc neprejazdné. Obchádzkové trasy budú cez Agátovú a Vŕbovú ulicu.
Ďakujeme za pochopenie.


Volby SNR   Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky - pokyny pre voličov
Nájdete klikom na dokument vľavo.

halloween   Piatková Katarínska zábava sa pre malý záujem ruší.
Nebude ani hudba, ani tanec, ani večera.

Bystricka   Pozvánka na rokovanie OZ 23.11.2015, 17:30 hod.
Program - kliknite na dokument vľavo, materiál na zastupiteľstvo nájdete na linke tu.

TO_dary  

Vážení obyvatelia,

Dovoľujem si Vás informovať, že včerajším dňom, teda od 12.11.2015 som prevzal funkciu, ako zástupca starostu poverený plnením úloh starostu podľa § 13b ods. 4 zákona č. 369/1990 Zb o obecnom zriadení.

Súčasnepo upozornení právnym zastúpením obcesom dnešným dňom, ako zástupca obce Marianka bol nútený podať podnet vo veci podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov podplácaniasúvislosti s poskytovaním peňažných darov obci zo strany konkrétnych osôb. Dôvody, ako aj okolnosti na základe ktorých som bol nútený takto konať, uvedenétexte podaného podnetu, ktorý prikladám (prečítate si klikom na list vľavo).

Napriek tomu, že som bol osobne vnútorne presvedčený, že ani jedným peňažným darom, ktorý bolposledných rokoch zo strany čiobyvateľov, stavebníkov, alebo iných osôb poskytnutý obci Marianka, nebol daný žiaden úplatok, a teda že sa nikto z darcov nedopustil trestného činu podplácania, ale že skutočne išlo o úprimnú a nezištnú vôľu ľudí bez akýchkoľvek iných súvislostí a dôvodov pomôcť rozvoju obce a teda pomôcť si sami sebe navzájom, berte prosím s pochopením, že nielen pre svoju vlastnú ochranu v tejto funkcii, ale aj za účelom sprehľadnenia verejných financií obce a definitívneho odstránenia akýchkoľvek pochybností som bol nútený tento krok spraviť.

Ako dôsledok udalostí posledných dní napríklad budem musieť odmietnuť ponuku bezodplatného zatrávnenia FIT parku pod Mariankou (100kg trávového semena), ako aj ponuku finančnej pomoci rodičov detí, ktoré sa nedostali z kapacitných dôvodov do materskej školy v Marianke, čo zrejme znemožní túto náročnú investíciu dostavby podkrovia školy v krátkom čase zrealizovať.

Verím, že tieto nevyhnutné kroky prijmete s pochopením.
S úctou,
Ing. Marcel Porges
zástupca starostu poverený plnením úloh starostu


Bystricka   Vzdanie sa mandátu starostu obce Marianka
Smutná správa pre obyvateľov Marianky. Viac, kliknite na dokument vľavo.

Knižnica - oznam
Oznamujeme svojim čitateľom, že v stredu 11.11.2015 bude Miestna ľudová knižnica v Marianke zatvorená.
Ďakujeme za pochopenie.


bazar   Bazár v Marianke, kaviarnička pri kostole
Sobota, 14.11. 2015, 10:00-18:00 hod. Viac - kliknite na plagat vľavo.

  Naši futbalisti sú napriek trom prehrám úspešní
Prvý pohľad na sobotňajšie výsledky našich futbalistov nie sú radostné. Žiaci prípravky prehrali s Iskrou Petržalkou 2:5. Ale je to novučičké mužstvo snaživých školákov, ktoré práve v tomto zápase podalo svoj najlepší výkon. Góly za Marianku vsietili Jakub Hlavatý a Roman Petrík. Slabší výkon podali starší futbalisti, ktorí podľahli FC Akadémia Petržalka 0:16. V treťom zápase nastúpilo prvé mužstvo OŠK Marianka proti dobre rozohraným futbalistom FC Volkswagen. Na ťažkom teréne sme nezískali ani bod, pretože zápas sa skončil výsledkom 1:5. Týmto stretnutím sa skončila jesenná časť bratislavskej mestskej súťaže. Naši seniori  prezimujú na veľmi peknom piatom mieste. Záznam vo fotogalérii - kliknite na foto vľavo. Foto: Ivan Paška