Najstaršie
pútnické miesto
na Slovensku

 

 

 

Šmýka sa? Nesvietia svetlá?
Škôlka a škola má malú kapacitu? Chýba telocvična?
Máme rozbité cesty? Chýba Vám vodovod, kanalizácia?
Chýbajú ďalšie športoviská?

... na zlepšenie kvality Vášho života v Marianke obec potrebuje peniaze ...

Milí Mariančania,

verím, že aktivity obecného úradu v Marianke budú smerovať k postupnému skvalitňovaniu Vášho života v našej obecnej komunite. Ak ste sa rozhodli zapustiť v našej obci korene a plánujete s ňou svoju budúcnosť, obraciame sa na Vás s dôležitou prosbou.
Väčšina aktivít obce je financovaná z podielových daní. To je časť ďaní, ktoré štát vyberie a rozdelí medzi všetky obce v Slovenskej republike. Suma, ktorú štát obci vyplatí sa určuje podľa jej počtu obyvateľov s trvalým pobytom. Minulý rok sme na jedného obyvateľa dostali 371 Eur, čo je pri 4 člennej rodine 1 484 Eur/ročne.

Práve občan s trvalým pobytom pomáha obci financovať všetky jej aktivity. Prečo sa na Vás obraciame práve teraz? Podielové dane sa určujú podľa stavu ku koncu roka. Práve teraz teda môžte dať svojej obci významný Vianočný darček, Ak si prihlásite trvalý pobyt v Marianke, prídu za Vás podielové dane už v roku 2020.

V Marianke je odhadom viac ako 1 000 obyvateľov, ktorí tu síce dlhodobo žijú, ale nemajú u nás trvalý pobyt. Pri príspevku od štátu 371 Eur na osobu tak ako obec prichádzame o 371 000 Eur. Keby sme ich mali, mohli by sme napríklad:

 • Kúpiť posypové auto na zimnú údržbu ciest a zamestnať ďalšieho človeka, lebo jeden človek to jednoducho nestíha (a môže napr. ochorieť)
 • Postaviť novú škôlku, alebo školu.
 • Vybudovať športovú halu a ihriská
 • Zriadiť obecné senior taxi
 • Čerpať viac Eurofondov. Ak by sa len polovica z tejto sumy (185 000 Eur) použila na Europrojekty pri 5% spoluúčasti obce, by sme vedeli pre obec získať ročne financie v sume 3,7 mil Eur ročne, čo by ste nepochybne pocítili.
 • Vybudovať chodník do Záhorskej Bystrice
 • Dotiahnuť chýbajúce inžinierske siete (napr. Borinská, Partizánska)
 • Dobudovať cesty (napr. nová vozovka na Bystrickej bude stáť 140 tis. Eur, preložka elektrického vedenia 80 tis Eur)
 • Prijať kvalitných ľudí na stavebný úrad aby bolo možné dodržať zákonom stanovené lehoty na vybavenie Vašich konaní (štát na prenesený výkon štátnej správy prispieva Marianke sumou 2 203,35 Eur ročne!)
 • Likvidovať čierne skládky odpadu
 • a rad ďalších aktivít, ktoré by život v Marianke zlepšili bez potreby spoliehania sa na cudzie zdrojeChcem Vás preto poprosiť aby ste si vo vlastnom záujem prihlásili trvalý pobyt v Marianke. Pomôžete tak obci financovať rozvojové aktivity, ktorých cieľom je postupne zlepšovať prostredie pre Váš život. Aby ste sami určovali smerovanie obecných zdrojov obyvateľom s trvalým pobytom ponúkneme možnosť hlasovať o prioritách rozvoja obce.

Uvedomujeme si, že nejde o celkom jednoduché rozhodnutie, ale myslíme si, že sa Vám napriek všetkému nakoniec oplatí.
Ak sa rozhodnete prihlásiť na trvalý pobyt v Marianke do 31. 12. 2018, stačí prostredníctvom e-mailu kontaktovať pracovníčku evidencie obyvateľstva p. Alenu Bordáčovú (mob.: 0902 905 764, ), poslať jej scan občianskeho preukazu a adresu budúceho trvalého pobytu.

Celý proces Vám zjednodušíme, pripravíme na úrade potrebné doklady a dohodne s Vami ďalší postup.

 

Posledná úprava: 19.12.2018
Kontaktujte nás     Vytlačiť stránku

 

Tieto stránky využívajú cookies. Ich ďalším používaním súhlasíte s využívaním cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako sú cookies používané a ako ich používanie môžete odmietnuť nastavením svojho internetového prehliadača.

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky