Ďalší kriminálny útok na starostu

Späť

Vážení Mariančania

Pred dvomi rokmi mi neznámi páchatelia podpálili auto. Expertíza preukázala úmyselné poliatie benzínom. Polícia páchateľa za 2 roky nevypátrala.

Dnes v noci nám niekto úmyselne podpálil stajňu koňa. Zobudil nás dymový hlásič, ktorý spustil alarm. Namontovali sme ho potom ako nám zhorelo auto. Podľa zistení kriminalistov naliali páchatelia akcelerátor priamo do stajne.

O 4:14 prišli hasiči, ktorí už mohli len uhasiť kompletne zhorenú stajňu. Iba náhodou v nej nebol zavretý kôň. Hrozilo zapálenie aj susedného domu a elektrickej skrine elektrární. 

Po prvom podpálení som zvažoval odstúpenie z funkcie. Bral som to ako vyhrážku aby som odstúpil. Zotrval som jedine vďaka očakávaniu, že páchatelia budú odhalení a potrestaní. Bohužiaľ sa tak nestalo. 

Po tom nasledovali ďalšie formy zastrašovania, ako atrapa bomby počas plesu (tiež nenájdený páchateľ). Niekoľko výhražných sms-iek manželke, ktoré sú nepublikovateľné (tiež nenájdení páchatelia, prokurátor zastavil vyšetrovanie).

Pochopil som že všetko čo sa tu v obci okolo mňa deje je  psychický nátlak aby som rezignoval. Od jari pociťujem niečo zlé v našej komunite.

Začalo to požiadavkou rodičov na otvorenie 5. ročníka a ich nespokojnosťou, že som im nevyhovel, hoci som sa snažil (pán Hasoň aktívne obvolával rodičov). Jednoducho v Exercičnom dome to podľa hygienikov nebolo možné. Tiež som sa snažil čiastočne  vyriešiť kapacitu škôlky kúpou rodinného domu (poslanci boli proti). Následne som riešil projekty prestavby kuchyne v škole, kde sa varilo nelegálne od r.2008. Zároveň som vyrokoval zmluvu s Cirkvami, ktorú niektorí poslanci odmietli. 

Nenávistné a agresívne príspevky vyskladané z poloprávd a klamstiev na sociálnych sieťach polarizujú obyvateľov v tejto už aj tak náročnej dobe. 

Bohužiaľ ako vidíte, situácia sa podpálením stajne stáva čoraz vážnejšou. 

Nemám dôvod zotrvávať vo funkciu starostu za týchto podmienok, a obhajovať verejný záujem.
Považujem všetko čo sa deje za koordinovaný útok na moje odstúpenie. 
Treba si položiť otázku, kto bude z tohoto profitovať. 

Pretože vládne bezprávie a ani jeden z trestných činov sa nevyšetril sa vzdám v najbližšom čase mandátu.
Po dohode s mojím zástupcom oznámim presný termín aby mohol úrad prevziať.

Myslím, že za budúce dva roky sa vzťahy poslancov ani atmosféra v obci nezlepší, lebo toľko vzájomnej nenávisti sa nedá prekonať tam nie je dobrá vôľa. 

Môj názor je že niektorí poslanci neobhajujú záujmy obce. 

Neviem si dosť dobre predstaviť normálneho človeka, ktorý po tomto všetkom by chcel v Marianke kandidovať a robiť starostu. Uvidíte kto sa prihlási.

Pre tých, ktorí majú záujem prečítať si moje vysvetlenia ku klamstvám pravidelne zverejňovaným na Facebooku som pripravil webstránku 

www.statelov.com

Videá a fotky z poslednej akcie kriminálnikov v Marianke 

 

Relácia v RTVS - pozrite 41 minútu 22 sekundu

 

 

 

 

 

 

Posledná úprava 02.02.2021