Ponuka práce na stavebnom úrade

Referent/referentka stavebného úradu

Druh pracovného pomeru:

  • hlavný pracovný pomer, skrátený pracovný pomer, dohoda

Náplň práce:

  • vedenie stavebného konania a vydávanie stavebného povolenia na stavby a ich zmeny podľa  stavebného  zákona
  • povoľovanie zmeny stavby pred jej dokončením podľa stavebného zákona,
  • povoľovanie terénnych úprav podľa stavebného zákona,
  • vedenie kolaudačných konaní a vydávanie kolaudačných rozhodnutí na stavby podľa stavebného zákona,
  • vydávanie povolení na predčasné užívanie  stavby podľa stavebného zákona,
  • rozhodovanie o dočasnom užívaní stavby podľa stavebného zákona,
  • rozhodovanie o zmene v užívaní stavby podľa stavebného zákona,
  • nariaďovanie údržby stavby, terénnych úprav a zariadení, nariaďuje navrhnuté úpravy na stavbe alebo stavebnom pozemku podľa stavebného zákona,
  • povoľovanie alebo nariaďovanie odstránenie stavieb a ich zmien, terénnych úprav a zariadení, rozhoduje o dodatočnom povolení stavby podľa stavebného zákona,
  • nariaďovanie vykonania neodkladných zabezpečovacích prác podľa stavebného zákona,
  • rozhodovanie o vyprataní stavby podľa stavebného zákona,
  • rozhodovanie o zastavení prác na stavbe a zrušení stavebného povolenia podľa stavebného zákona,
  • nariaďovanie obstaranie dokumentácie skutočného realizovania stavby alebo obstaranie dokumentácie podľa stavebného zákona,
  • rozhodovanie o opatreniach na susednom pozemku alebo stavbe podľa stavebného zákona,
  • vykonávanie štátneho stavebného dohľadu,
  • ústna a písomná komunikácia s úradmi (napr. Okresný úrad, prokuratúra a pod.).

Zamestnanecké výhody, benefity

  • týždenný pracovný čas na 37,5 h
  • 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce podľa Kolektívnej zmluvy vyššie stupňa

Miesto výkonu práce:

Obecný úrad Marianka, Školská 32, Marianka

Termín nástupu:

ihneď

Mzdové podmienky (brutto):

od 1.250 Eur - výška mzdy závisí od znalostí a praxe uchádzača (dohoda možná)

v zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov  a tiež v závislosti od dĺžky praxe a skúseností

Požadované vzdelanie:

stredoškolské s maturitou  (nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie)

vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa

osvedčenie osobitného kvalifikačného predpokladu na zabezpečenie činnosti stavebného úradu (odborná spôsobilosť) - podmienka

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

MS Office – pokročilý

Microsoft Outlook – pokročilý

Internet – pokročilý

Počet rokov praxe:

1

Prax na pozícií:

stavebný úrad

Osobnostné predpoklady a zručnosti

  • Samostatnosť, kreativita, vysoké pracovné nasadenie, komunikatívnosť, analytické myslenie, flexibilita, zodpovednosť, spoľahlivosť, bezúhonnosť ...,
  • znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov z oblasti verejnej správy,
  • vedomosť právnych predpisov a postupov v rámci stavebného zákona, zákona o správnom konaní, životného prostredia, zákona o štátnej správe pre územné plánovanie, orientácia v platnej legislatíve hlavne,
  • znalosť zákona č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) v znení neskorších predpisov,
  • znalosť zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov,
  • znalosť zákona č. 364/2004 Z. z. (vodný zákon) v znení neskorších zmien a doplnkov výhodou,
  • Znalosť fungovania samosprávy.

Počet voľných pracovných miest:

2

Požadované doklady, dátum a miesto podania žiadosti o účasť na výberovom konaní:

  • písomná žiadosť o účasť na výberovom konaní,
  • profesijný životopis v štruktúrovanej forme,
  • fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
  • fotokópia dokladu o získaní osobitného kvalifikačného predpokladu na zabezpečenie činnosti stavebného úradu v zmysle vyhlášky Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky č. 547/2003 Z. z. o obsahu a rozsahu odbornej prípravy a postupe pri overovaní a osvedčovaní osobitného kvalifikačného predpokladu na zabezpečenie činnosti stavebného úradu (ak uchádzač získal osvedčenie),
  • čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsah,
  • údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov,
  • súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre potreby výberového konania podľa zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Všetky žiadosti zasielajte poštou na adresu: Obecný úrad Marianka, Školská 32, 900 33  Marianka, s uvedením hesla na obálke: „Výberové konanie - referent stavebného úradu“, alebo elektronickou poštou na adresu: prednosta@marianka.sk.

Priebeh výberového konania:

Výberové konanie bude prebiehať formou individuálneho rozhovoru (pohovor).

Na výberové konanie budú pozvaní uchádzači, ktorí splnia uvedené požiadavky a pošlú požadované doklady.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, avšak odpovedať budeme len vybraným kandidátom, ktorí najviac vyhovujú požiadavkám na pracovnú pozíciu.

Posledná úprava 26.07.2021