Skvelý vstup našich futbalistov do vyššej súťaže

Späť

Naši muži odohrali v sobotu domáci zápas tretieho kola 5.ligy proti susednému futbalovému klubu zo Záhorskej Bystrice. Po prvých dvoch víťazných kolách boli naši chlapci dobre naladení na odvekého rivala.

Zápas zahájil slávnostným výkopom starosta obce Marianka p. Dušan Statelov. Priebeh zápasu od začiatku napĺňal očakávania „derby zápasu“. Vedenia sa ujali ako prví hostia po peknej individuálnej akcii. Za krátko sa však presadil náš kanonier Matej Capek, ktorý sa po absencii zavinenej zranením vrátil do zápasovej záťaže a peknou krížnou strelou vyrovnal na polčasových 1:1. Po polčase sme prebrali iniciatívu a dvomi krásnymi priamymi kopmi sme zvýšili vedenie na 3:1. Prvý priamy kop premenil opäť Matej Capek a druhým strelcom úspešnej „štandardky“ bol náš stopér Ladislav Benci. Od tohto momentu postupne začali preberať iniciatívu hostia. Ich snaha vyvrcholila kontaktným gólom v 70 minúte. Tento gól nakopol hostí ešte k väčšej aktivite, ktorá vyústila do vyrovnávajúceho gólu v 82 minúte.

Trošku máme ťažké srdce na hlavného rozhodcu, nakoľko vyrovnávajúci gól padol z nariadeného pokutového kopu. Nechceme spochybňovať toto rozhodnutie avšak po vzhliadnutí video záznamu by sa dalo polemizovať, či bol faul v pokutovom území a či mal nasledovať pokutový kop. Každopádne po remíze 3:3 sú naši chlapci po troch úvodných kolách na vynikajúcom 2. mieste za čo im ďakujeme a gratulujeme im...