Historicky najúspešnejšia sezóna je za nami

Späť

Prvý letný mesiac jún ako každoročne je obdobie ukončenia futbalovej sezóny. Tá ostatná je z pohľadu úspešnosti s prívlastkom „naj“. Naši seniori sa do posledných kôl bili o postup so slávnym Interom Bratislava. Tak ako povedal slávny Alex Ferguson: „Vo futbale niekedy musíte uznať kvality súpera, zagratulovať mu a priznať, že bol lepší.“ Aj napriek druhému miestu našich seniorov a prvotnému „sklamaniu“ zo záveru sezóny treba otvorene povedať, že práve skončená sezóna 2018/2019 bola tá najkrajšia a najemotívnejšia zo všetkých ostatných desiatich pred ňou.

Naši muži svojou hrou a kvalitnými výkonmi prilákali stále viac Mariančanov, čo nás nesmierne teší. Podarilo sa nám poskladať skvelé mužstvo zložené zo skúsených „starých“ harcovníkov, ktorých dopĺňali mladí a kondične dobre vybavení hráči. Keď sa k tomu priklonila skúsenosť hrajúceho trénera Rada Augustína, ktorý v sezóne strelil 26 gólov a stal sa najlepším strelcom celej súťaže, tak na úspešné výsledky nebolo treba dlho čakať.

Celému tímu, všetkým chlapcom ako aj realizačnému tímu pod vedením Milana Ivicu a Igora Bôbika, ktorí sa k nám pridal v závere sezóny, patrí obrovská vďaka za krásne športové výkony, emotívne momenty a reprezentáciu našej malej obci na futbalovej mape. Veľká vďaka všetkým podporovateľom, priaznivcom, fanúšikom a dobrovoľníkom, bez ktorých by futbal neplnil svoj účel a bez ktorých by sa len ťažko podávali takéto skvelé futbalové výkony. Osobitná vďaka patrí obci, ktorá sa rozhodla podporovať šport a futbal a vidí v ňom jedinečný priestor pre rozvoj a vývoj nielen športovej činnosti ale aj tej osobnostnej, ktorú v dnešnej dobe nevyhnutne potrebujú naše deti a mládež.

Týmto ďakujeme starostovi, ako aj všetkým poslancom. Osobitná vďaka patrí Radovi Augustínovi, ktorý má významný podiel na našich výkonoch. Dokázal z hráčov vyžmýkať všetky potrebné sily a kvalitu aj keď nie vždy to bolo jednoduché. „Rado ďakujeme za všetko...“

Našu obec reprezentovali aj naši mladí futbalisti do 13 rokov v náročnej súťaži mladších žiakov. V súťaži neobstáli tak ako muži, pod čo sa podpísal hlavne vekový rozdiel, ktorý bol niekedy mnohoročný. Táto sezóna bola pre nich „krst ohňom“ a dobrá príprava na tú nasledujúcu, kde už budú konkurencieschopnejší, nakoľko vekový rozdiel sa zníži.

Budúcnosťou pre OŠK Marianka sú naši predprípravkári, ktorí usilovne trénujú pod vedením Mária Bubniča a získavajú potrebné prvé futbalové kroky a oboznamujú sa s fenoménom menom futbal.

Ešte raz by som chcel všetkým, ktorí sa priamo ako aj nepriamo zapojili do aktuálne skončenej futbalovej sezóny a prajeme všetkým pekné leto plné zážitkov a vidíme sa v sezóne 2019/2020. Športu zdar.

Text: Lukáš Dubovský

Foto z posledného domáceho zápasu proti Kaplnej: Ivan Paška, st.

Posledná úprava 01.06.2020